Kredyt dla stomatologa — co warto wiedzieć? - Simple Finance
wróć

Kredyt dla stomatologa — co warto wiedzieć?

Mariusz JackowskiSimple Finance
24.02.2023

W zawodzie stomatologa wymagana jest ogromna wiedza oraz doświadczenie zdobyte przez wiele lat nauki. Zdarza się, że lekarz, który dotychczas pracował na etacie, decyduje się otworzyć własną klinikę. Taka decyzja wiąże się z potrzebą inwestycji w kosztowne wyposażenie, na które potrzebne będzie dodatkowe źródło finansowania. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się kredyt dla stomatologa, ponieważ branża medyczna charakteryzuje się wysoką przyznawalnością!

Z czego wynikają lepsze warunki finansowania dla dentystów?

Stomatolodzy, podobnie jak prawnicy i adwokaci, należą do przedstawicieli wolnych zawodów. Grupa osób, które wykonują określone profesje, może często liczyć na specjalne warunki finansowania ze strony banków. Wynika to przede wszystkim z doświadczenia instytucji finansowych we współpracy z reprezentantami tych zawodów. Dodatkowo, wynika to także z założenia, że są oni “dobrymi” klientami, ponieważ ich dochody zazwyczaj są ponadprzeciętne, a zobowiązania regulują terminowo. Skutkiem tego jest lepsza ocena w oczach banku, niższe ryzyko udzielenia kredytu oraz możliwość uzyskania korzystniejszych warunków.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu dla stomatologa?

Kredyt dla stomatologa należy do grupy kredytów na oświadczenie dla wolnych zawodów. Jeszcze niedawno (przed pandemią) były to bardzo popularne formy finansowania. Ponadto oferowane kwoty kredytu były znacząco wyższe od tych obecnie dostępnych. Aktualnie kredyty estymacyjne, gdyż taka jest ich potoczna nazwa, są dalej spotykane, lecz rzadziej oferowane przez banki. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług sprawdzonego doradcy kredytowego, który pomoże wskazać odpowiednią drogę.

Kredyt dla stomatologa związany jest z uproszczoną procedurą wnioskowania. Pozwala to otrzymać gwarancję przyspieszonej decyzji kredytowej, bez zbędnych formalności. Wnioskując o kredyt dla dentysty, należy przygotować podstawowe dokumenty:

  • dowód osobisty,
  • dokument potwierdzający uprawnienia wykonywania zawodu — Bank może poprosić przykładowo o przedstawienie legitymacji lekarskiej lub dyplomu upoważniającego do wykonywania zawodu.

Warto zaznaczyć, że powyższe dokumenty wystarczą jedynie podczas ubiegania się o z góry estymowaną wysokość finansowania dla danego profilu zawodowego. W przypadku chęci wnioskowania o wyższe kwoty kredytobiorca może zostać poproszony o przedstawienie dokumentów finansowych, które potwierdzą realnie osiągane dochody. W zależności od formy rozliczenia z Urzędem Skarbowym może to być Książka Przychodów i Rozchodów, zaświadczenie o wynagrodzeniu lub PIT. Ponadto, w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą bank może wymagać również zaświadczenia o braku zaległości wobec ZUS i US. Polecamy przeczytać nasz artykuł związany z tematyką zobowiązań publicznoprawnych — Jak spłacić zaległości w ZUS?

Co wpływa na zdolności podczas wnioskowania o kredyt dla stomatologa?

Ocena zdolności kredytowej to indywidualny proces każdej instytucji finansowej. Decyzja banku o wysokości przyznanego finansowania zależy od wielu rozmaitych czynników. W przypadku kredytów na oświadczenie, do których należą kredyty dla dentystów, wysokość finansowania określana jest na podstawie oświadczenia klienta oraz wewnętrznych założeń banku. Jednakże, wśród czynników, które decydują o wysokości przyznanej kwoty finansowania, wymienić można między innymi:

  • łączny staż pracy stomatologa,
  • miejsce wykonywania zawodu,
  • historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej,
  • liczba zapytań kredytowych w ostatnim czasie.

Oczywiście istnieje również szereg innych czynników, które mogą wpływać na aktualną ofertę banku pod kątem udzielanego finansowania. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z doświadczonym doradcą kredytowym, który wesprze kredytobiorcę swoją ekspercką wiedzą o aktualnej sytuacji na rynku.

Dodatkowe przywileje przy kredycie dla dentystów

Stomatolodzy, jako przedstawiciele wolnych zawodów, mogą również liczyć na dodatkowe benefity podczas wnioskowania o finansowanie. Przykładowo, wiele banków oferuje wsparcie indywidualnego opiekuna. Zadaniem takiej osoby jest pomoc w sprawnym procesowaniu wniosku kredytowego.

Ponadto, niektóre banki oferują również serwis concierge. Usługa polega na organizacji codziennych lub nietypowych spraw klienta. Czasami jest to bezpłatna usługa maklerska, czy zwolnienie z opłat za prowadzenie konta lub realizację szybkich przelewów.

Kredyt dla stomatologa — Zaufaj profesjonalistom

W Simple Finance zawsze zaczynamy od rozmowy. Poznajemy problemy, z jakimi borykają się nasi klienci. Następnie, po rozpoznaniu sytuacji, weryfikujemy nasze możliwości i przedstawiamy realne propozycje wspólnego działania. Zależy nam na tym, by znaleźć odpowiedni kredyt dla Twojego gabinetu stomatologicznego.

Wypełnij formularz kontaktowy, a skontaktuje się z Tobą nasz doradca, który doskonale wie, co znaczy uzyskanie idealnego kredytu dla Twojej firmy.

Dlaczego formalności mają Cię przerażać?

Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

 

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Współadministratorami Państwa danych osobowych w związku z prowadzoną korespondencją są Simple Finance Sp. z o. o. oraz Wealthon S.A. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

517 889 699(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]