Kredyt dla prawnika — ważne informacje! - Simple Finance
wróć

Kredyt dla prawnika — ważne informacje!

Mariusz JackowskiSimple Finance
16.03.2023

Prawnik, adwokat i radca prawny to zawody, które wymagają ogromnej wiedzy zdobytej podczas studiów oraz aplikacji. Następnie dochodzi etap praktyki, gdzie zdobywane jest doświadczenie. Z uwagi na to, profesje związane z prawem postrzegane są jako prestiżowe, a osoby, które je wykonują, z reguły otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Oczywiście zawsze może pojawić się potrzeba dodatkowego wsparcia finansowego. Przykładowo, aby zakupić nowy sprzęt do kancelarii czy sfinansować studia podyplomowe. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się kredyt dla prawnika, który charakteryzuje się wysoką przyznawalnością!

Z czego wynikają lepsze warunki finansowania dla prawników?

Prawnicy i adwokaci, podobnie jak lekarze, należą do przedstawicieli wolnych zawodów. Reprezentanci takich profesji mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowania ze strony banków, w odróżnieniu od innych branż. Zazwyczaj osoby z wykształceniem prawniczym są kwalifikowani jako klienci o wysokim poziomie świadomości finansowej. Przykładowo, częste korzystanie z produktów bankowych wpływa pozytywnie na ich zdolność kredytową. Prawnicy posiadają również instrumenty finansowe, takie jak ubezpieczenie na życie lub fundusze inwestycyjne, co również zwiększa ich wiarygodność i pozwala uzyskać korzystniejsze warunki.

Kredyt dla adwokata krok po kroku

Pierwszym etapem, który powinien podjąć prawnik starający się o kredyt, jest wykonanie dokładnej analizy swojej sytuacji finansowej. W takiej sytuacji warto przygotować zestawienie wszystkich swoich dochodów i wydatków.  Następnie należy ustalić wysokość zobowiązań finansowych oraz podjąć decyzję, jaka kwota finansowania będzie odpowiednia. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej instytucji finansowej. Warto zwrócić uwagę na aktualnie dostępne oferty kredytowe dla prawników. Niektóre banki oferują preferencyjne warunki, np. niższe oprocentowanie czy brak prowizji. Natomiast inne instytucje mogą posiadać pozornie atrakcyjne oferty, które w rzeczywistości zawierają ukryte koszty. Przykładowo w postaci dodatkowego ubezpieczania lub opłaty za wcześniejszą spłatę. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług sprawdzonego doradcy kredytowego, który pomoże skompletować niezbędne dokumenty, przeprowadzić analizę oraz wskazać odpowiednią drogę.

Co wpływa na zdolność podczas wnioskowania o kredyt dla prawnika?

Każda instytucja finansowa posiada swój indywidualny proces oceny zdolności kredytowej. Decyzja banku o przyznaniu oraz wysokości kwoty zależy od wielu czynników. W przypadku kredytu dla prawnika “na oświadczenie” wysokość finansowania określana jest na podstawie złożonej deklaracji oraz wewnętrznych założeń banku. Dodatkowo, wśród czynników, które decydują o przyznaniu odpowiedniej kwoty, wymienić można:

  • wiek kredytobiorcy,
  • historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej,
  • liczba zapytań kredytowych w ostatnim czasie,
  • miejsce wykonywania zawodu.

Oczywiście, istnieje jeszcze mnóstwo innych parametrów, które wpływają na analizę zdolności kredytowej. Wpływają one również na ofertę banku pod kątem udzielanego finansowania. Najlepszym rozwiązaniem podczas starania się o kredyt dla prawnika jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Doświadczony ekspert pomoże w wyborze i dostosowaniu odpowiedniej oferty z tych aktualnie dostępnych na rynku.

Przywileje przy kredycie dla prawników?

Prawnicy i adwokaci jako przedstawiciele wolnych zawodów mogą również liczyć na dodatkowe korzyści podczas ubiegania się o finansowanie. Podczas wnioskowania o kredyt “na oświadczenie” jest to przyspieszony tryb procesowania. Wiele banków oferuje również opiekę indywidualnego opiekuna, którego zadaniem jest kontakt w sprawach związanych z wnioskiem.

Ponadto, niektóre instytucje oferują usługę concierge. Polega ona na organizacji codziennych lub nietypowych spraw kredytobiorcy. Czasami może to być bezpłatna usługa maklerska lub też zwolnienie z opłat za prowadzenie konta Premium lub realizację szybkich przelewów.

Kredyt dla prawnika — Zaufaj profesjonalistom

Podsumowując, kredyt dla prawnika to rozwiązanie, które może pomóc w realizacji celów zawodowych. Aby jednak móc uzyskać finansowanie, należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową, wybrać odpowiedni bank, przygotować odpowiednią dokumentację i określić cel, na który chce się przeznaczyć środki. W takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc doradcy kredytowego. Pomoże on w uzyskaniu kredytu na najkorzystniejszych warunkach oraz dostosowaniu ich do realnych możliwości kredytobiorcy.

Jesteś prawnikiem i poszukujesz kredytu?

Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

 

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Współadministratorami Państwa danych osobowych w związku z prowadzoną korespondencją są Simple Finance Sp. z o. o. oraz Wealthon S.A. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

517 889 699(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]