Pożyczka dla firm pod saldo z terminala - jak działa? - Simple Finance
wróć

Pożyczka dla firm pod saldo z terminala – czym jest i jak działa?

Mariusz JackowskiSimple Finance
23.06.2022

Klienci płacą za Twoje produkty lub usługi poprzez terminal płatniczy? Nie każdy przedsiębiorca wie, że dzienne obroty na terminalu uprawniają go do wnioskowania o dodatkową gotówkę. Pożyczka dla firm pod saldo z terminala to produkt dość nowy i jeszcze mało popularny na naszym rynku. Poniżej przedstawiamy, dlaczego warto się nim zainteresować?

Merchant Cash Advance

Pożyczka pod saldo z terminala to swojego rodzaju forma Merchant Cash Advance. MCA to finansowanie, a właściwie zaliczka, którą instytucje finansowe przyznają firmom “z góry”, na poczet ich przyszłych dochodów uzyskiwanych głównie poprzez transakcje z kart płatniczych.

Takie pożyczki jest łatwiej uzyskać, gdyż pożyczkodawcy obliczają ryzyko na podstawie dziennej i miesięcznej sprzedaży. W zamian za udzielenie finansowania pobierają opłaty – zwykle jest to procent od pożyczonego kapitału. 

Pożyczka pod saldo z terminala, o co chodzi? 

Brzmi zagadkowo, ale pożyczka z terminala to bardzo wygodna i prosta forma finansowania Merchant Cash Advance. Nowoczesne pożyczki z terminali powstały dzięki współpracy pośredników płatności z instytucjami przyznającymi finansowanie. 

Na podstawie Twoich miesięcznych obrotów, które wypracowujesz na transakcjach z terminala płatniczego kredytodawca ustali wysokość finansowania, które może Ci przyznać. 

Ponieważ obroty poprzez terminal płatniczy łatwo wykazać, zazwyczaj nie będziesz musiał przedstawiać żadnych innych dokumentów ani zaświadczeń. Ponadto, jeśli Twoje obroty wzrosną – będziesz mógł zwiększyć swój limit dodatkowej gotówki. 

Pożyczka pod saldo z terminala, czyli finansowanie, które spłaca się same

Ponieważ opłatą za takie finansowanie jest procentowa prowizja od pożyczonej kwoty pożyczkodawca pobiera ją automatycznie z wypracowanych obrotów na terminalu. Jest to o tyle wygodne, że przedsiębiorca nie musi pamiętać o spłacie rat. 

Ekspresowa pożyczka dla firm pod saldo z terminala – zalety i wady 

Główną zaletą pożyczek Merchant Cash Advance, a konkretnie tych przyznawanych na podstawie obrotów z terminali płatniczych jest możliwość uzyskania kapitału obrotowego z góry. Dzięki temu Twoja firma może poprawić swoją płynność finansową, bądź uzyskać dodatkowe środki na rozwój. 

Zalety: 

  • Szybkie pozyskanie dodatkowego kapitału obrotowego 
  • Uproszczone procedury wnioskowania – bez papierologi 
  • Brak ukrytych kosztów i jasne – stałe opłaty, zazwyczaj w postaci procentu od udzielonej kwoty. 
  • Wnioskowanie online
  • Automatyczne spłaty, o których przedsiębiorca nie musi pamiętać. 

Wady: 

  • Tylko dla firm uzyskujących obroty poprzez terminal płatniczy
  • Krótki okres kredytowania 
  • Kwota finansowania zależy od uzyskiwanych obrotów.

Gdzie możesz dostać takie finansowanie?

Ekspresowe pożyczki pod saldo z terminala to produkt stosunkowo nowy i niewiele instytucji na polskim rynku ma go w swojej ofercie. Jedną z nielicznych firm, która oferuje takie finansowanie jest Wealthon, który niedawno wprowadził na rynek nowy produkt – POS Cash. Jest to finansowanie przyznawane wyłącznie na podstawie obrotów wypracowanych na terminalach płatniczych. Dodatkowo wnioskuje się o nie w 100% online, a po szybkiej decyzji kredytowej (tylko 30 minut) gotówkę na koncie możesz uzyskać jeszcze tego samego dnia. Niepodważalną zaletą POS Cash Wealthon jest fakt, że wysokość spłat i okres kredytowania jest ustalany indywidualnie, a raty spłacają się same!

Podsumowując, jeśli jesteś przedsiębiorcą uzyskującym obroty poprzez terminal płatniczy – (restauracją, punktem usług lub handlowcem, etc.) i przydałaby Ci się dodatkowa gotówka to warto rozważyć złożenie wniosku o pożyczkę pod saldo z terminala. 

W prosty sposób możesz poprawić płynność finansową swojej firmy, bez tracenia czasu na skomplikowane procedury i czekania na decyzje banków. 

Chciałbyś dowiedzieć się jak dużą pożyczkę na podstawie obrotów z terminala możesz dostać? Eksperci Simple Finance pomogą Ci uzyskać finansowanie dostosowane do Twoich potrzeb, a decyzję uzyskasz już w 30 minut.

Wypełnij prosty formularz kontaktowy
Ciesz się zastrzykiem dodatkowej gotówki!

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Współadministratorami Państwa danych osobowych w związku z prowadzoną korespondencją są Simple Finance Sp. z o. o. oraz Wealthon S.A. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

517 889 699(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]