Kredyt dla firmy z branży budowlanej — co warto wiedzieć!
wróć

Kredyt dla firmy z branży budowlanej — co warto wiedzieć!

Mariusz JackowskiSimple Finance
15.06.2023

Branża budowlana jest jedną z największych i najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. W tym sektorze zatrudnionych jest tysiące pracowników, a generowane przychody liczone są w miliardach złotych. Jednak pomimo wysokokwotowych kontraktów, branża budowlana charakteryzuje się częstymi opóźnieniami w płatnościach. Właśnie one stanowią barierę dla firm, które zazwyczaj potrzebują środków. 

Dla banków branża budowlana często kojarzona jest klientem wysokiego ryzyka, co przekłada się na odmowę finansowania. W takiej sytuacji osoba zarządzająca firmą budowlaną może czuć się zdezorientowana i zniechęcona. Jednak nic nie jest przesądzone, ponieważ istnieją sposoby, aby uzyskać kredyt dla firmy z branży budowlanej.

Dlaczego trudno uzyskać kredyt dla firmy z branży budowlanej?

Płynność finansowa to kluczowy problem, z jakim borykają się przedsiębiorstwa z branży budowlanej. Częste opóźnienia w płatnościach od zleceniodawców i kontrahentów przekładają się na brak terminowych środków. Wpływa to negatywnie między innymi na zakupy materiałów oraz pensje pracowników firmy. 

Nie jest to jedyny problem, który dotyczy branży budowlanej. Kolejną przeszkodą często jest również sposób rozliczania się z fiskusem w formie ryczałtu. Skutkuje to trudnościami w uzyskaniu kredytu dla firmy budowlanej. Szczególnie krzywdzące jest to dla właścicieli firm, którzy nie posiadają żadnych zaległości ani opóźnień finansowych, a mimo to mają utrudniony dostęp do finansowania. Niemniej jednak, mimo trudnej sytuacji, istnieją sposoby na uzyskanie kredytu dla firmy budowlanej. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z doradcą kredytowym, który pomoże w znalezieniu odpowiedniego finansowania.

Na co można przeznaczyć kredyt dla firmy z branży budowlanej?

Kredyty bankowe stanowią często główne źródło finansowania dla firm z branży budowlanej. Uzyskane środki służyć mogą zarówno rozwojowi przedsiębiorstwa, jak również finansowaniu bieżącej działalności. Przykładowo przedsiębiorca może przeznaczyć środki z kredytu na zakup materiałów i specjalistycznego sprzętu, uregulowania płatności dla kontrahentów lub spłaty zaległych zobowiązań. W sytuacjach kryzysowych mogą być przeznaczone także na wypłaty dla pracowników. Warto jednak pamiętać, że firmy z branży budowlanej, które starają się o kredyt, mogą spotkać się z decyzją odmowną. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy kredytowego, aby zmaksymalizować szanse uzyskania optymalnego finansowania. 

Kredyt dla firmy budowlanej – jak uzyskać?

Chociaż banki często podchodzą zachowawczo do udzielania kredytów firmom budowlanym, przedsiębiorcy nie muszą od razu rezygnować z poszukiwań finansowania. Na rynku istnieją instytucje, które oferują dedykowane rozwiązania dla tej branży. Dzięki złożeniu wniosku w odpowiedniej placówce możemy uzyskać pozytywną decyzję dla naszego biznesu. Warto także skorzystać z usług biura doradztwa kredytowego. Eksperci zapoznają się z bieżącą sytuacją firmy i pomogą w znalezieniu dla nas odpowiedniego rozwiązania. Dzięki takiej pomocy unikniemy straty czasu i stresu związanego z poszukiwaniem kredytu.

Kredyt dla firmy budowlanej – podsumowanie

Podsumowując, otrzymanie kredytu dla firmy z branży budowlanej stanowi nie lada wyzwanie. Proces często może zakończyć się decyzją odmowną, nawet w przypadku posiadania zdrowych fundamentów wewnątrz firmy. Szczególnie wtedy sytuacja jest niekorzystna, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców kredytowych. Eksperci pomogą znaleźć optymalną ofertę, która odpowiada aktualnym potrzebom i możliwościom finansowym firmy. Ponadto, taka współpraca pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uzyskać pozytywną decyzję na rozwój działalności. Zwiększaj swoje szanse na sukces!

 

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz kredytu?

Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Współadministratorami Państwa danych osobowych w związku z prowadzoną korespondencją są Simple Finance Sp. z o. o. oraz Wealthon S.A. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych dostępne są w zakładce RODO

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

517 889 699(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]