Kredyt dla firmy transportowej – ważne informacje! - Simple Finance
wróć

Kredyt dla firmy transportowej – ważne informacje!

Doradca JoannaSimple Finance
12.04.2021

Branża transportowa to ważne ogniwo dla polskiej gospodarki. Dlatego usługi transportowe wymagają dużych nakładów finansowych oraz ciągłego inwestowania w rozwój swoich biznesów. Kredyt dla firmy transportowej przeznaczony na zakup nowych pojazdów są tego idealnym przykładem.

Przedsiębiorca, który nie rozwija się, ma nikłe możliwości, by utrzymać się na rynku. Mimo to, banki mogą nie być przychylne w udzielaniu jej finansowego wsparcia. Duża konkurencja, skoki cen paliwa, czy spadki marży utrudniają często otrzymanie kredytu firmie transportowej.

My wierzymy w uczciwość i ciężką pracę polskich przedsiębiorców. Oferujemy im pomoc w różnych finansowych aspektach. Kredyt inwestycyjny dla firm transportowych, faktoring, czy pożyczka na zakup pojazdów. Na to wszystko pomożemy Ci uzyskać tak potrzebne środki.

Rodzaje finansowania dla firmy transportowej

Prowadzenie własnej firmy transportowej wiąże się z koniecznością posiadania większej kwoty pieniędzy. Głównymi celami ich przeznaczenia są najczęściej zakup pojazdów, paliwa lub innego specjalistycznego sprzętu, który wymagany jest przy transporcie. Istnieje wiele rodzajów finansowania, o które mogą ubiegać się firmy świadczące usługi transportowej. Należą do nich między innymi:

 • kredyt inwestycyjny
 • kredyt obrotowy
 • limit na rachunku
 • kredyt gotówkowy
 • leasing pojazdów.

Dodatkowo, w zależności od rodzaju wybranego finansowania, przedsiębiorca może przeznaczyć przyznane środki na:

 • utrzymanie płynności finansowej
 • działalność bieżącą
 • oddłużenie
 • szkolenia
 • zakup nowych samochodów lub specjalistycznego sprzętu

Kredyt dla firmy transportowej – podstawowe warunki

Przedsiębiorcy, którzy starają się o kredyt dla swojego biznesu często muszą spełnić szereg warunków. Sytuacja może okazać się niełatwa, czego skutkiem najczęściej jest negatywna decyzja kredytowa. Do podstawowych wymagań zaliczyć można na przykład:

 • Dobrą historię kredytową firmy – kluczowy element, przy ubieganiu o każdy rodzaj finansowania.
 • Zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US – podczas wnioskowania o kredyt jeden z kluczowych punktów, których nie można ominąć. Banki często odrzucają wnioski automatycznie z tego powodu.
 • Odpowiedni staż działalności – większość instytucji finansowych wymaga minimum 12 miesięcy prowadzenia działalności.

Dodatkowym warunkiem sprzyjającym otrzymaniu finansowania mogą być wysokie obroty generowane przez rachunek bankowy. Sugerują one instytucji, że nawet pomimo chwilowych trudności firma wciąż funkcjonuje prawidłowo i zarabia.

Zaufaj profesjonalistom

W Simple Finance zawsze zaczynamy od rozmowy. Poznajemy problemy z jakimi boryka się nasz Klient. Następnie, po poznaniu sytuacji, sprawdzamy nasze możliwości i przedstawiamy propozycję wspólnego działania, aby znaleźć odpowiedni kredyt dla twojej firmy transportowej.

Gdy ustalimy strategię, nie pozostawiamy naszych Klientów. Wspólnie przechodzimy przez wszystkie procesy wnioskowania o finansowanie. Najpierw razem kompletujemy niezbędne dokumenty.

Dlaczego formalności mają Cię przerażać? Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

Wypełnij formularz kontaktowy, zyskaj kontakt z naszym doradcą, który dobrze wie, co to uzyskanie trudnego kredytu dla twojej firmy transportowej.

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłaniem korespondencji za pomocą udostępnionego formularza kontaktowego jest Spółka Simple Finance Sp. z o.o. zwana dalej Spółką, z siedzibą w Warszawie (00-640) przy ul. Mokotowska 1.

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

511 099 362(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]