Kredyt dla firm na oświadczenie to wygodne finansowanie- Simple Finance
wróć

Kredyt dla firm na oświadczenie, czyli wygodna forma finansowania biznesu

Jakub MarkowskiSimple Finance
18.03.2022

Uzyskanie finansowania dla Twojej firmy to czasochłonny proces, który wymaga spełnienia wielu kryteriów formalnych. W biznesie czas to pieniądz, dlatego nie każdy przedsiębiorca może poświęcać tyle energii na wypełnianie wielu dokumentów i zaświadczeń. Zdarzają się również sytuacje, kiedy gotówka potrzebna jest szybko, aby wyciągnąć firmę z chwilowych kłopotów lub sfinansować korzystny projekt. Na tego typu potrzeby przedsiębiorstw odpowiadają coraz bardziej popularne kredyty dla firm na oświadczenie.

Czym jest kredyt na oświadczenie? 

Kredyt na oświadczenie to nic innego, jak kredyt gotówkowy charakteryzujący się uproszczonymi procedurami w porównaniu do tradycyjnych form finansowania. 

Tak naprawdę dla każdej instytucji to pojęcie oznacza coś innego. Najczęściej jest to finansowanie, o które ubiegać można się bardzo szybko, a do określenia zdolności kredytowej wnioskującego wystarczy oświadczenie o dochodach, wyciąg z konta bankowego firmy bądź historia współpracy z daną instytucją. 

Kto może ubiegać się o kredyt na oświadczenie? 

Fakt, że kredyt dla firm na oświadczenie wymaga niewielu formalności, nie oznacza, że może otrzymać go każda firma. Trzeba liczyć się z tym, że instytucja przyznająca takie finansowanie sprawdzi sytuację wnioskującego przedsiębiorstwa. 

Pozytywna decyzja kredytowa zależy od wielu czynników charakteryzujących dane przedsiębiorstwo, a także od wysokości zaciąganej pożyczki i okresu spłaty. Firmy bez realnych przychodów lub z dużym zadłużeniem mogą mieć problemy z uzyskaniem wystarczającej zdolności kredytowej. 

Ważna jest również historia kredytowa danego przedsiębiorstwa oraz okres prowadzenia działalności. Biznesy, które znajdują się na listach dłużników lub są prowadzone od niedawna mogą mieć problemy z uzyskaniem finansowania. 

Zalety kredytu dla firm na oświadczenie 

Główną zaletą finansowania na oświadczenie jest uproszczenie procedur. Bardzo często pożyczki te wymagają dużo mniej formalności niż tradycyjne kredyty. Wnioskujący nie musi uzyskiwać zaświadczeń ani wypełniać wielu niewygodnych dokumentów. 

Kolejną zaletą kredytów dla firm na oświadczenie jest szybka decyzja kredytowa. Dzięki uproszczonym formalnościom banki oraz instytucje finansowe są w stanie szybciej określić zdolność kredytową wnioskującego. Coraz bardziej przydatne stają się także nowoczesne technologie, które pomagają zautomatyzować proces oceny wniosków i dzięki temu rewolucyjnie przyspieszyć podejmowanie decyzji kredytowych. 

Następną, równie istotną zaletą kredytów na oświadczenie jest możliwość uzyskania kredytowania przez internet. Czasem osobisty podpis jest jeszcze wymagany na umowie kredytowej jednak coraz więcej instytucji decyduje się na przeniesienie całości procesu – wnioskowania oraz finalizacji umowy – w tryb online. Dzięki temu pożyczkę możemy uzyskać bez przysłowiowego wychodzenia z domu. 

Wady finansowania na oświadczenie 

Kredyty dla firm na oświadczenie oprócz zalet mają także kilka wad. Największą z nich są zdecydowanie mniejsze kwoty oferowanego finansowania w porównaniu do tradycyjnych produktów kredytowych. Kolejna równie istotna wada to zwiększone koszty – odsetki oraz prowizje. Finansowanie na oświadczenie mogą być także niedostępne dla niektórych firm lub spółek co znacznie ogranicza możliwości wnioskodawców.  

Dodatkowo, aby porównać prowizje i odsetki różnego rodzaju pożyczek można skorzystać z internetowych porównywarek cen lub z doradztwa profesjonalnego eksperta. Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego pisaliśmy tutaj. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, który kredyt będzie najlepszy dla Twojej firmy wypełnij nasz formularz, a ekspert pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę. 

Na co warto zwrócić uwagę przy finansowaniu na oświadczenie? 

O ostatecznej cenie kredytu na oświadczenie decydować będą takie czynniki, jak oprocentowanie nominalne, prowizja czy opłaty dodatkowe (np. opłata przygotowawcza lub ubezpieczenie kredytu).

Zawsze warto zwracać uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która powinna być wyszczególniona w każdej ofercie. RRSO oblicza się biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, więc jest to bardziej realistyczny pogląd na rzeczywistą cenę kredytu niż samo oprocentowanie nominalne. 

Niskie oprocentowanie nominalne, wbrew pozorom nie musi być wcale korzystne bo oferta może zawierać wysoką prowizję lub opłaty dodatkowe. Dlatego trzeba zwracać uwagę na koszty kredytu całościowo, a nie skupiać się na jednym jego aspekcie. 

Kredyt dla firm na oświadczenie – podsumowanie

Kredyty na oświadczenie to rozwiązanie zdecydowanie dobre dla osób, którym zależy na czasie oraz zmniejszeniu formalności. Należy jednak dokładnie zapoznać się z warunkami konkretnej instytucji proponującej takie rozwiązanie. Jeżeli nie czujemy się dobrze zorientowani w ofertach pożyczek warto skorzystać z doradztwa profesjonalistów

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłaniem korespondencji za pomocą udostępnionego formularza kontaktowego jest Spółka Simple Finance Sp. z o.o. zwana dalej Spółką, z siedzibą w Warszawie (00-640) przy ul. Mokotowska 1.

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

511 099 362(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]