Kredyt konsolidacyjny dla firm - jedna niższa rata! - Simple Finance
wróć

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Doradca JoannaSimple Finance
30.09.2021

Kredyt konsolidacyjny dla firm to rozwiązanie, które cieszy się obecnie dość dużą popularnością. Stwarza to ciekawą możliwość, która pozwoli odciążyć przedsiębiorstwo i umożliwi terminową spłatę kredytów

Warto więc rozważyć skorzystanie z takiej oferty. Jedna, niższa rata, pozwoli Twojej firmie odzyskać płynność finansową.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla firm?

Sama nazwa wskazuje, że podstawowym celem tego rodzaju finansowania jest „konsolidacja”, czyli połączenie kilku zobowiązań w jedną całość. W praktyce oznacza to, że kilka różnych kredytów firmowych jest łączonych w jeden, większy kredyt najczęściej z niższą ratą. Wynika to z wydłużenia okresu zobowiązania oraz, w większości przypadków, z niższego oprocentowania nowego zobowiązania. Często z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego dla firm wiąże się także możliwość dobrania dodatkowej gotówki dla Twojego przedsiębiorstwa  na dowolny cel. Oczywiście w dużej mierze zależne jest to od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Trzeba też pamiętać, że chociaż finansowanie pozwala na niedopuszczenie do problemów finansowych przedsiębiorstwa, to nie jest on jednak równoznaczny z kredytem oddłużeniowym. Przed skorzystaniem z kredytu konsolidacyjnego dla naszej firmy konieczne jest sprawdzenie, czy warunki spłaty starych zobowiązań są korzystne i czy opłaty z tym związane nie przewyższą korzyści finansowych z zaciągnięcia nowego zobowiązania.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Instytucje finansowe mogą skonsolidować zobowiązania klientów, które widoczne są między innymi w  Biurze Informacji Kredytowej:

  • Karty kredytowe
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty konsolidacyjne
  • Limity w koncie
  • Debety
  • Kredyty obrotowe
  • Kredyty odnawialne

W przypadku braku niektórych zobowiązań w BIK istnieje możliwość uzyskania dodatkowych wolnych środków w ramach kredytu konsolidacyjnego dla firm. W takiej sytuacji przedsiębiorca sam zamyka swoje pozostałe zobowiązania jak pożyczki, długi u rodziny czy prywatnych pożyczkodawców.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego dla firm?

Bardzo wiele polskich firm spłaca różnorodne zobowiązania finansowe jednocześnie. Na przykład przedsiębiorstwa posiadają kredyty obrotowe, inwestycyjne, a także kredyty na pojazdy lub nieruchomości firmowe. Nagłe załamanie koniunktury, zmiany w branży, rozpoczęcie nowej inwestycji lub wiele innych sytuacji może doprowadzić do problemów z terminową spłatą wszystkich zobowiązań. Następnie, takie opóźnienia mogą prowadzić do naliczania odsetek karnych, windykacji, a w ostateczności do egzekucji komorniczej. Kredyt konsolidacyjny dla firm jest rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy spłacają wiele różnych zobowiązań. Dodatkowo, chcieliby zmniejszyć wysokość swoich comiesięcznych rat, bądź zredukować ich ilość. Sprawdzi się on zarówno u przedsiębiorców z wieloletnim doświadczeniem, jak i początkujących biznesmenów, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu.

Kredyt konsolidacyjny dla firm – zyskaj pomoc!

W Simple Finance zawsze zaczynamy od rozmowy. Poznajemy problemy z jakimi boryka się nasz Klient. Po poznaniu sytuacji przedstawiamy naszą propozycję wspólnego działania. Wspólnie poszukujemy rozwiązań finansowych „szytych na miarę”. Razem kompletujemy dokumenty i monitorujemy sprawę do samego końca.

Zawsze staramy się uzyskać dogodne warunki finansowania dla naszych Klientów, które pozwolą na odczuwalne obniżenie wydatków. Kredyt konsolidacyjny dla firm pozwoli Twojemu przedsiębiorstwu na efektywniejszy rozwój działalności i sukcesywne zwiększanie zysków. Gwarantujemy pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy. W celu omówienia szczegółów zapraszamy do nawiązania kontaktu. Pośrednicy kredytowi czekają na Twoje zgłoszenie. Zachęcamy do wysłania formularza.

Dlaczego formalności mają Cię przerażać?

Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłaniem korespondencji za pomocą udostępnionego formularza kontaktowego jest Spółka Simple Finance Sp. z o.o. zwana dalej Spółką, z siedzibą w Warszawie (00-640) przy ul. Mokotowska 1.

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

511 099 362(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]