Kredyt dla spółki - poznaj co warto wiedzieć! - Simple Finance
wróć

Kredyt dla spółki. Co warto wiedzieć?

Doradca JoannaSimple Finance
03.03.2021

Kredyt dla spółki może mieć zupełnie inną procedurę niż standardowe finansowanie dla firm. Proces weryfikacji zazwyczaj jest znacznie bardziej rozbudowany niż dla standardowego kredytu. Nie oznacza to jednak, że przechodzą go jedynie nieliczni. Kluczowy jest staż spółki, który musi wynosić co najmniej 12 miesięcy.

Środki mogą być przeznaczone na cele inwestycyjne lub obrotowe. Doskonale wiemy, że szczególnie w początkowych fazach biznesu potrzeba najwięcej środków na inwestycje. Właśnie dlatego wspieramy przedsiębiorców w potrzebie. W artykule chcielibyśmy przybliżyć proces, jaki przedsiębiorca musi przejść, aby uzyskać kredyt dla swojej spółki.

Kredyt dla spółki – czego oczekuje bank?

Przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać finansowanie w postaci kredytu dla spółki muszą często spełnić cały szereg warunków. Sytuacja może okazać się nie łatwa nawet dla firm, które stosunkowo dobrze funkcjonują. Do podstawowych warunków zaliczyć można:

  • Dobrą historię kredytową firmy – element kluczowy, wspólny dla wszelkiego rodzaju kredytów, nie tylko dla firm, ale też osób prywatnych. Problemy z terminową spłatą zadłużeń w przeszłości mogą okazać się dużą przeszkodą na drodze do otrzymania kolejnych środków. Dla banku jest to bowiem świadectwem nierzetelności i niewypłacalności.
  • Wystarczające zabezpieczenie – punkt szczególnie pomocny, jeśli inne warunki mogą nie zostać spełnione w wystarczającym stopniu. W zależności od potrzeby i możliwości zastosować można jedno lub wiele różnych zabezpieczeń, które zwiększa szanse na uzyskanie środków.
  • Niezaleganie ze składkami ZUS i US – może to okazać się kluczowe dla uzyskania finansowania, ponieważ w przypadku zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym banki automatycznie odrzucają wnioski. Nie da się faktu niepłacenia składek zataić, ponieważ podczas wnioskowania wymagane jest odpowiednie zaświadczenie.
  • Odpowiedni staż działalności – z reguły większość instytucji finansowych wymaga minimum 12 miesięcy nieprzerwanej działalności. Kluczowe jest tutaj stwierdzenie nieprzerwanej! W przypadku kiedy działalność została zawieszona, a następnie odwieszona to wspominane 12 miesięcy jest liczone nie od momentu założenia działalności a od chwili jej odwieszenia.
  • Wysokie obroty – sugerują bankowi, że nawet jeśli przeżywa ona chwilowe trudności, to wciąż funkcjonuje prawidłowo i zarabia.

Dodatkowo poza wymienionymi powyżej warunkami należy pamiętać jeszcze o innych czynnikach, które banki mogą brać pod uwagę. Zaliczają się do nich branża, sposób rozliczania się oraz zdolność kredytowa udziałowców spółki.

Zgoda na kredyt?

W przypadku kredytu dla spółki z o.o. może okazać się, że wymagana jest formalna zgoda. Jeżeli kwota finansowania przekracza połowę kapitału zakładowego, to na taki kredyt będzie musiała zgodzić się Rada Nadzorcza Spółki. Natomiast przy wysokościach finansowania mniejszych niż połowa kapitału zakładowego taką decyzję może podjąć jedynie prezes zarządu. Problemem w uzyskaniu kredytu może być także udzielenie finansowania spółce poprzez swoich udziałowców.

Kredyt dla spółki – zyskaj pomoc!

W Simple Finance zawsze zaczynamy od rozmowy. Poznajemy problemy z jakimi boryka się nasz Klient. Po poznaniu sytuacji, sprawdzamy nasze możliwości i przedstawiamy naszą propozycję wspólnego działania.

Po ustaleniu strategii nie pozostawiamy naszych Klientów. Przeprowadzamy ich przez wszystkie procesy wnioskowania o kredyt. Razem kompletujemy dokumenty i monitorujemy sprawę do samego końca.

Dlaczego formalności mają Cię przerażać? Skontaktuj się z nami – Pomożemy!

Wypełnij formularz kontaktowy, zyskaj kontakt z naszym doradcą, który dobrze wie, co to uzyskanie trudnego kredytu dla spółki.

Podobne artykuły

Skontaktuj się z nami

Umów rozmowę z ekspertem

Preferowany termin rozmowy
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z przesłaniem korespondencji za pomocą udostępnionego formularza kontaktowego jest Spółka Simple Finance Sp. z o.o. zwana dalej Spółką, z siedzibą w Warszawie (00-640) przy ul. Mokotowska 1.

Szybki kontakt

Zadzwoń do eksperta

511 099 362(Pn - Pt 9:00 - 18:00)

lub napisz email

[email protected]